Jakie rozwiązania stosuje się w ramach poprawy wzroku?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jakie rozwiązania stosuje się w ramach poprawy wzroku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Noszenie okularów czy soczewek może być naprawdę uciążliwe. Specjaliści ostrzegają, że problemy ze wzrokiem stwierdza się u coraz większej liczby pacjentów, co wynika z prowadzonego stylu życia. Więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, ze wzrokiem utkwionym przed komputerem, poza tym rzadziej wychodzimy na zewnątrz, przez co nasz kontakt z naturalnym światłem jest krótki i zdecydowanie niewystarczający. W związku z tym wady wzroku diagnozowane są u młodszych pacjentów i nie wynikają, tak jak wcześniej, z naturalnych procesów starzenia. Na szczęście rozwój technologiczny pozwala na skuteczne leczenie różnych wad wzroku, wystarczy skorzystać z usług renomowanej placówki okulistycznej https://www.eyemed.pl/. Jakie zatem rozwiązania podejmowane są w celu trwałej poprawy wzroku?

Zabieg laserem i po kłopocie

Najpowszechniejszą obecnie metodą poprawy wzroku, a jednocześnie najmniej inwazyjną i bezpieczną, jest zabieg laserowy, który trwa od 20 do 40 minut dla obojga oczu. Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest wprowadzenie do komputera zarządzającego laserem i systemem śledzącym ruchy oka, parametry rogówki, źrenicy, jak i wielkość wady, która będzie poddawana korekcji. Następnie oko zostaje znieczulone kroplami. Na powieki montowana jest rozwórka, która uniemożliwia swobodne ruchy oka podczas zabiegu. Komputer sterujący laserem jest obsługiwany przez inżyniera, natomiast zadaniem okulisty jest odpreparowanie wierzchniej warstwy rogówki i pełne odkrycie powierzchni zabiegowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aikido – dlaczego warto zapisać na nie dziecko?
Aikido – dlaczego warto zapisać na nie dziecko?
Aikido to japońska sztuka walki oparta na filozofii nieustannego rozwoju i wzajemnym szacunku. Polega ona w ogromnej mierze na wykorzystywaniu […]
Polecamy