Jakie uprawnienia trzeba posiadać, aby jeździć na motorowerze?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jakie uprawnienia trzeba posiadać, aby jeździć na motorowerze?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Co jest niezbędne, aby móc legalnie korzystać ze skutera? Jaki wiek należy ukończyć, aby legalnie kierować takim pojazdem mechanicznym? Takie pytanie często pojawiają się wśród młodych, ale również starszych osób, które planują przemieszczać się właśnie przy użyciu skutera. Jakie zatem obowiązują w Polsce przepisy w tym zakresie?

Motorower dla wszystkich?

Aby w Polsce otrzymać uprawnienia do prowadzenia motoroweru, należy spełnić określone warunki. Pierwszym z nich jest wiek. Potencjalny kierowca musi mieć ukończone 14 lat, jak i posiadać orzeczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań lekarskich do kierowania pojazdami mechanicznymi. W dalszej kolejności powinien odbyć odpowiedni kurs w ośrodku nauki jazdy zakończony pozytywnym wynikiem z egzaminu. Ponadto osoby niepełnoletnie zobowiązane są przedstawić pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego, aby ubiegać się o powyższe uprawnienia. Osoby pełnoletnie, które przed wprowadzeniem przepisów z 19 stycznia 2013 r. miały już 18 lat, utrzymują przywilej prowadzenia motoroweru, bez konieczności posiadania prawa jazdy lub karty motorowerowej. W takim przypadku pozostaje wyłącznie zakupić odpowiedni pojazd, dostępny na stronie internetowej https://promotocykle.pl/motorowery-romet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Terapia psychodynamiczna – Czy ten rodzaj terapii jest dla Ciebie?
Terapia psychodynamiczna – Czy ten rodzaj terapii jest dla Ciebie?
Terapia psychodynamiczna jest formą psychoterapii, która skupia się na nieświadomych myślach, uczuciach i wspomnieniach pacjenta. Celem terapii psychodynamicznej jest pomoc […]
Polecamy