Jakie wyposażenie przyda się w zakładzie optycznym?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jakie wyposażenie przyda się w zakładzie optycznym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt niezbędny w każdym gabinecie

Okulistyka to dziedzina medycyny, która dynamicznie się rozwija. Nowoczesny sprzęt pozwala na szybkie diagnozowanie chorób wzroku i dobór odpowiednich szkieł korekcyjnych. Do urządzeń, które powinny znaleźć się w każdym gabinecie okulistycznym, należy refraktometr komputerowy. Tego rodzaju urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim do diagnostyki zarówno dorosłych, jak i dzieci. Za jego pomocą badać można m.in. wady refrakcji oraz dokonywać pomiarów krzywizny rogówki.

W każdym gabinecie okulistycznym powinna znaleźć się także lampa szczelinowa pozwalająca na wykonywanie badanie przedniego i tylnego odcinka oka. W zależności od potrzeb okulisty dostępne są bardziej lub mniej złożone urządzenia. Te najprostsze kosztują kilka tysięcy złotych.

Cena lampy szczelinowej najwyższej jakości może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Taki sprzęt wyposażony jest m.in. w kamerę cyfrową wysokiej rozdzielczości umożliwiającą obrazowanie w czasie rzeczywistym na ekranie monitora.

Urządzenia dostępne w nowoczesnych zakładach optycznych

Wiele nowoczesnych zakładów optycznych wyposażonych jest w profesjonalny i zaawansowany sprzęt. Do tego rodzaju urządzeń zaliczyć należy przede wszystkim ultrasonografy okulistyczne oraz tomografy komputerowe. Za ich pomocą okulista może w szybki i łatwy sposób zdiagnozować wiele chorób oczu, takich jak zaćma czy jaskra.

W zakładach optycznych znaleźć można również centroskop, czyli urządzenie przeznaczone do modyfikacji kształtu soczewki korekcyjnej. Urządzenia nazywane również automatami szlifierskimi zapewniają znakomitą dokładność i duży poziom automatyzacji. Profesjonalni okuliści w swej pracy coraz chętniej sięgają również po lasery pozwalające na skuteczne leczenie wielu problemów z oczami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Styl casualowy – co warto nosić na co dzień, aby było wygodnie i elegancko?
Styl casualowy – co warto nosić na co dzień, aby było wygodnie i elegancko?
Styl casualowy tak właściwie nie wyklucza żadnego elementu garderoby, ponieważ wszystko (może poza balową suknią) można założyć w taki sposób, […]
Polecamy