Jak dopasować dietę do aktywności fizycznej?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jak dopasować dietę do aktywności fizycznej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwa dieta dopasowana do aktywności fizycznej to podstawa sukcesu, dzięki której ukształtujemy upragnioną sylwetkę. Takie połączenie zapewni także dobre samopoczucie oraz energię, która jest potrzebna do uprawiania sportu. Odpowiednio zbilansowane posiłki dostarczą odpowiednią liczbę kalorii oraz składników odżywczych i witamin, dzięki którym organizm będzie funkcjonował prawidłowo.

Podstawowe elementy właściwej diety

Spożywane w ciągu dnia posiłki powinny być zbilansowane w taki sposób, aby dostarczać do organizmu odpowiednie makro- i mikroelementy. Jeśli podstawą naszych treningów jest np. intensywne i częste bieganie to dieta powinna być bogata w kwasy tłuszczowe oraz odpowiednią ilość węglowodanów, które spalane są podczas tego rodzaju aktywności fizycznej. Najlepszym i najzdrowszym ich źródłem jest olej lniany, ryby morskie oraz orzechy. Uprawianie mniej intensywnych treningów, do których można zaliczyć ćwiczenia siłowe lub kilkunastominutowe bieganie sprawiają, że w codziennych posiłkach warto zwiększyć ilość węglowodanów oraz tłuszczy w postaci jaj, wołowiny, kasz oraz ryżu. Zapewnią one właściwy poziom energii i dodadzą siły.

Aktywność fizyczna na poziomie 90% tętna maksymalnego, do której zaliczyć można intensywne treningi crossfit spala ogromne ilości kwasów tłuszczowych. Dlatego tak ważne jest spożywanie pełnoziarnistego ryżu, ziemniaków, bananów i batatów, które uzupełnią ich zapasy w organizmie. Pilnowanie codziennej diety i przygotowywanie właściwych posiłków może być bardzo męczące i pracochłonne. Dlatego warto poszukać sprawdzonej firmy oferującej catering dietetyczny Trójmiasto jest jednym z miejsc, w którym można taką znaleźć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką pracę na start wybrać wyjeżdżając za granicę?
Jaką pracę na start wybrać wyjeżdżając za granicę?
Praca za granicą dla wielu osób jest ostatecznością, jednak często okazuje się ona dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu można było poznać […]
Polecamy