W jaki sposób należy dbać o stan basenu zewnętrznego?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
W jaki sposób należy dbać o stan basenu zewnętrznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen zewnętrzny to wspaniała atrakcja dla dorosłych, a przede wszystkim dla dzieci. Jest to inwestycja pochłaniająca kilkaset złotych, jednak prawidłowe zadbanie o basen spowoduje, że będziemy mogli cieszyć się nim kilka sezonów. Oprócz tego musimy pamiętać o utrzymaniu wody w czystości. Dzięki zakupieniu różnorodnych akcesoriów basenowych możemy jednak bez wysiłku cieszyć się czystą woda i nie zniszczonym basenem. Zacznijmy jednak od tego, że pełnię satysfakcji dają jedynie artykuły wysokiej jakości, tak jak na przykład te dostępne na stronie https://www.baseny-warszawa.pl/. Możemy skompletować tam cały zestaw składający się z basenu, pompy i odkurzacza do dna basenu, a także szeregu drobniejszych artykułów, jak dmuchane elementy do zabawy, dozownik na chemię, czy nawet drabinka.

Pomocne artykuły, które pomogą zadbać o basen i wodę

Codziennie należy włączać pompkę filtrującą wodę, a po każdym użyciu musimy bezwzględnie przepłukać filtr. Następnie należy zebrać pozostały brud z dna basenu za pomocą odkurzacza, a do dozownika wrzucić kilka tabletek chloru. Wytrącające się związki żelaza powodują, że woda może zrobić się zielona. W takiej sytuacji trzeba wlać do basenu bezpieczny dla zdrowia, całkowicie naturalny kwas askorbinowy, który powoduje, że woda na powrót jest krystalicznie czysta. Na noc używajmy pokrywy na basen, dzięki której woda nie wyziębi się przez noc. Dodatkowo można ją także podgrzać stosując maty solarne lub bardziej wydajne grzałki. Wszelkie zadrapania i małe pęknięcia należy niezwłocznie zabezpieczyć specjalnymi łatkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tuning pojazdów – jakie elementy mogą ulec efektownej zmianie?
Tuning pojazdów – jakie elementy mogą ulec efektownej zmianie?
Tuning samochodu to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje sobą zarówno podstawową wymianę części na lepszy model, jak i bardziej zaawansowane […]
Polecamy