Urwana świeca żarowa – co robić w takiej sytuacji?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Urwana świeca żarowa – co robić w takiej sytuacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Awaria świec żarowych to jeden z najtrudniejszych problemów z silnikiem samochodowym. Podczas jej wykręcania, bardzo łatwo może dojść do urwania. To generuje całkiem duże koszty. Na pewno każdy w takiej sytuacji zastanawia się co zrobić, czy zdemontować głowicę. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie poprosić doświadczonego eksperta. Wykręcanie urwanych świec to dosyć skomplikowane zadanie. Podoła mu jedynie fachowiec znający się na rzeczy.

Czym są świece żarowe?

Świece żarowe to bardzo ważny element, który występuje w silniku diesla. Ich rolą jest odpowiadanie za podgrzewanie powietrza w komorze spalania, aby mógł nastąpić samozapłon oleju napędowego. To szczególnie ważne w porze zimowej. kiedy występuje niska temperatura. O awarii świec zazwyczaj dowiedzieć się można właśnie w tym okresie, podczas, gdy następują pierwsze niskie temperatury i jest problem, aby odpalić silnik. Wówczas potrzebna jest wymiana.

Co zrobić, gdy podczas wykręcania świecy żarowej dojdzie do jej zerwania?

Czy trzeba już wtedy martwić się i obawiać demontażu głowicy? Nie można zaprzeczyć, że proces usuwania uszkodzonej świecy jest naprawdę trudny, nawet dla wyspecjalizowanego mechanika. Przede wszystkim chodzi o koszt, dlatego, że tę część świecy, której wyciągnąć się nie udało, trzeba wyjąć od strony głowicy silnika, a to kosztuje sporo, bo nawet kilka tysięcy. Na szczęście na rynku dostępny jest o wiele tańszy sposób – demontaż świecy poprzez specjalne narzędzia. Należy skontaktować się z mechanikiem, który posiada takie narzędzia i poczekać na jego przyjazd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pielęgnacja rzeczy ze skóry
Pielęgnacja rzeczy ze skóry
Współcześnie dużą popularnością cieszą się wyroby skórzane, takie jak choćby paski do spodni, torebki, damskie i męskie portfele, teczki, kurtki […]
Polecamy