Optyk – jakie usługi oferuje?

Zdrowie i forma
j-a-k
Optyk – jakie usługi oferuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Optycy są specjalnym rodzajem specjalistów od oczu, którzy pomagają ludziom w ich potrzebach związanych z widzeniem. Pracują z pacjentami, którzy mieli już badanie oczu przez okulistę i potrzebują okularów lub soczewek kontaktowych. Zapewniają również badania wzroku i okulary na receptę osobom bez skierowania od okulisty.

Optyk może oferować:

Badania wzroku 

Jest to prawdopodobnie najważniejsza usługa, jaką może zapewnić optyk. Badanie określa, czy pacjent potrzebuje nowych okularów lub soczewek kontaktowych i czy jego wzrok zmienił się od ostatniego badania. Informuje również lekarza, czy istnieją jakiekolwiek problemy z oczami pacjenta, które wymagają leczenia.

Okulary 

Po badaniu wzroku, optyk może pomóc wybrać ramki i soczewki. Jeśli potrzebujesz okularów na receptę, zamówi je w laboratorium optycznym lub zleci ich wykonanie w swoim biurze. Pomoże Ci również wybrać okulary przeciwsłoneczne i inne akcesoria, takie jak futerały lub środki czyszczące, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Soczewki kontaktowe 

Optycy sami nie dopasowują soczewek kontaktowych, ale mogą je sprzedawać klientom, którzy chcą je mieć zamiast okularów lub po prostu jako alternatywę dla noszenia okularów w pełnym wymiarze czasu. Niektórzy optycy specjalizują się w dopasowywaniu soczewek kontaktowych dla określonych typów pacjentów, takich jak ci, którzy mają problemy z widzeniem z bliska z powodu zwyrodnienia plamki żółtej (AMD).

Jeśli chcesz skorzystać z usług optyka, to koniecznie sprawdź: https://blochoptyk.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety szafy z drzwiami przesuwnymi
Zalety szafy z drzwiami przesuwnymi
Szafy z drzwiami przesuwnymi to obecnie najczęściej wybierany rodzaj mebli do przechowywania. Kiedyś były one najczęściej wykorzystywane do zabudowy wnęk, […]
Polecamy