Kiedy warto zdecydować się na protezy zębowe?

Zdrowie i forma
j-a-k
Kiedy warto zdecydować się na protezy zębowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Protezy zębowe to świetna opcja dla każdego, komu nie podoba się wygląd swoich zębów. Mogą być stosowane do zastąpienia pojedynczego zęba, kilku zębów lub całej jamy ustnej.

To świetna opcja dla osób, które straciły zęby z powodu urazu lub kontuzji, a także choroby dziąseł czy próchnicy.

Kiedy jest właściwy czas na protezy?

Według doświadczonych dentystów istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy będziesz potrzebować protez zębowych:

Wiek

Im jesteś starszy, tym bardziej prawdopodobne jest, że Twoje zęby ulegną pogorszeniu i wypadną. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem jama ustna traci masę kostną, co zwiększa prawdopodobieństwo wypadnięcia zębów. Dlatego protezy zębowe tychy są bardzo często wybierane przez starsze osoby, które mierzą się z problemem wypadających zębów.

Zdrowie jamy ustnej

Ogólny stan zdrowia jamy ustnej może również odgrywać ważną rolę w określeniu, czy potrzebujesz protez i czy będą one w twoim przypadku dobrym rozwiązaniem. Jeśli brakuje Ci zębów lub zostały one poważnie uszkodzone, prawdopodobnie będziesz potrzebować protezy, aby je zastąpić.

Choroby dziąseł

Jeśli cierpisz na chorobę przyzębia, która powoduje, że dziąsła wokół zębów ulegają zapaleniu i zakażeniu, może to sprawić, że korzenie z czasem poluzują się, powodując uszkodzenia, które mogą wymagać ekstrakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie oznaczenia przydadzą się w garażu publicznym?
Jakie oznaczenia przydadzą się w garażu publicznym?
Mieszkańcy większych i mniejszych miast coraz częściej korzystają z garaży publicznych, które usytuowane są przeważnie w podziemiach i możemy je […]
Polecamy