Koloryzacja włosów w ciąży – co warto wiedzieć?

Zdrowie i forma
j-a-k
Koloryzacja włosów w ciąży – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy zajście w ciąże jest powodem rezygnacji z koloryzacji włosów? Opinie są podzielone. Jedni mówią, że jak najbardziej można, zaś drudzy odradzają farbowanie włosów. Głównym czynnikiem budzącym kontrowersje wobec tego tematu, to czy składniki (w tym szczególności amoniak) zawarte w farbach:

1. Przenikają do krwiobiegu, a tym samym przenikają do łożyska szkodząc dziecku?
2. Mogą wpływać na pogorszenie stanu zdrowia kobiety w ciąży?

W celu uniknięcia jakichkolwiek objaw związanych z farbowaniem włosów najlepiej jej unikać. Jednakże nie zawsze istnieje taka możliwość. W końcu każda kobieta nawet ciężarna chce wyglądać atrakcyjnie i być zadbana. W przypadku koloryzacji włosów w szczególności u kobiet w ciąży należy pamiętać o czterech podstawowych zasadach:

  1. Zrezygnować na okres ciąży z farb koloryzujących i zastąpić je szamponami koloryzującymi, które w swoim składzie zawierają zdecydowanie mniej substancji chemicznych.
  2. Farbować włosy wyłącznie w gabinetach fryzjerskich (sprawdź: koloryzacja Poznań), co niewątpliwie zmniejszy konieczność wdychania amoniaku. Należy również zaznaczyć iż profesjonalne środki używane w salonach fryzjerskich również nie przenikają do płodu.
  3. Stosować farby do włosów tzw. naturalne, które są dostępne w aptekach czy też sklepach ekologicznych.
  4. Nie panikować i trzymać się reguły że nadal nie wykryto skutków ubocznych nowoczesnych farb na płód.

    Podsumowując należy stwierdzić, iż nie ma „złotego środka” i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy farbować włosy będąc w ciąży czy też nie. Ostateczna decyzja należy do nas samych.

    Artykuł napisany we współpracy z Panią Anną – fryzjerką damską z wieloletnim doświadczeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przewozić pościel, aby nie było na niej zabrudzeń?
Jak przewozić pościel, aby nie było na niej zabrudzeń?
W sytuacji, gdy musimy samodzielnie przewieźć zakupioną pościel ze sklepu, powinniśmy ją w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed zabrudzeniem i szkodliwymi […]
Polecamy