Szkolenia z zakresu technik jazdy motorem w mieście – czyli dlaczego warto je odbyć

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Szkolenia z zakresu technik jazdy motorem w mieście – czyli dlaczego warto je odbyć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykl jest niezwykłą maszyną, daje wiele radości z jazdy, a emocje towarzyszą nawet po zakończeniu przejażdżki. Nie wszyscy jednak wybierają jednoślady ze względu na pasję. Wielu kierowców wybiera ten środek transportu z uwagi na jego gabaryty. Motocyklem można zaparkować prawie wszędzie, nie wymaga płacenia za postój. Korki samochodowe w godzinach szczytu można pokonać szybciej. Niestety miasta są dość specyficznym miejscem jeśli chodzi o ruch. To w nich dochodzi najczęściej do wypadków, niestety wliczając te z udziałem motocykli.

Walka o przetrwanie nie musi być trudna i stresująca

Miasto jest jak dżungla, w której każdy walczy o przetrwanie, wykorzystując spryt, umiejętności lub cwaniactwo. Zarówno motocykliści, jak i kierowcy samochodów, rowerzyści i piesi, starają się jak najprędzej dotrzeć do celu. Znając jednak techniki jazdy motocyklem w mieście, można naprawdę wiele stresujących, a zwłaszcza niebezpiecznych sytuacji uniknąć. Szkolenia z tego zakresu, dostępne, chociażby na http://szkoleniamotocyklowe.com.pl mogą okazać się zbawienne, a co najważniejsze, pomocne w racjonalnej ocenie sytuacji na drogach na co dzień.

Jak mocno i kiedy stosować hamulec, albo hamowanie silnikiem?

Każdy motocyklista wie, jak bardzo można sobie oszczędzić stresu, kiedy potrafi się zachować zimną krew w awaryjnych sytuacjach, czy to przetaczanie się, czy ustępowanie pojazdom uprzywilejowanym w korku. Centymetry wolnej przestrzeni docenia się stokrotnie. Ucząc się od doświadczonych motocyklistów, można dowiedzieć się o nie jednej sztuczce, jak choćby obserwowanie świateł dla pieszych kiedy oczekuje się na zielone światło na skrzyżowaniu.

W miejskiej dżungli zagrożenia czyhają na każdym kroku. Podnosząc poziom swojej wiedzy i umiejętności, nie dajmy się kolejny raz sprowokować agresywnym użytkownik dróg. Warto dbać o wspólny dobry wizerunek motocyklistów. Ze szkolenia miejskiego survivalu szczególnie dużo może skorzystać osoba, która nie dawno zakupiła motocykl pojemności 125ccm, a posiada tylko prawo jazdy kategorii B. Nawet doświadczeni wieloma sezonami motocykliści, w trakcie uczestniczenia w kursach doszkalających są zaskoczeni, że mogą coś zrobić lepiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki sprzęt pozwala odtwarzać muzykę i dźwięk audio najwyższej jakości?
Jaki sprzęt pozwala odtwarzać muzykę i dźwięk audio najwyższej jakości?
Obecnie w każdym domu nieodzownymi elementami wyposażenia są urządzenia elektroniczne. Sprzęt w postaci telewizorów, komputerów czy dekoderów pozwala na realizowanie […]
Polecamy