Jak dbać o paznokcie żelowe?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jak dbać o paznokcie żelowe?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Żelowe i kolorowe, zawsze w idealnym stanie.

Aby przez długi czas cieszyć się pięknym wyglądem paznokci żelowych, należy przestrzegać określonych zasad. Nie powinno się niczego „skrobać” ani drapać. Może wówczas dojść do mechanicznego urazu paznokcia bądź kilku paznokci. W momencie silnego drapania czegoś dochodzi do starcia warstwy zabezpieczającej powierzchnie lakieru hybrydowego. Dochodzi wtedy do ścierania TOP-u. Zdarcie wspomnianej warstwy spowoduje, że w niedługim czasie pozostałe warstwy lakieru zaczną się nieestetycznie wykruszać. Sporą uwagę trzeba także posiadać podczas używania długopisów i wszelkich elementów z atramentem, które mogą wnikać w żele uv kolorowe. 

Kolejne zasady to sprzątanie czy wykonywanie wszystkich robót domowych/w pracy z wykorzystaniem środków drażniących w rękawiczkach ochronnych. Zbyt długie moczenie palców we wspomnianym roztworze z pewnością pozbawi manicure pięknego blasku. Dodatkowo absolutnie nie wolno obgryzać paznokci, jest to oczywiste, a jednak dla niektórych trudne. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dieta – jak zmienić swoje nawyki?
Dieta – jak zmienić swoje nawyki?
Dietetyk może pomóc w osiągnięciu celów związanych z utratą wagi, udzielając rutynowych porad w zakresie planowania posiłków, zastępowania zdrowszych produktów […]
Polecamy