Jak “bezboleśnie” przejść na dietę?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jak “bezboleśnie” przejść na dietę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Jednak żeby uzyskać na nie satysfakcjonującą odpowiedź warto poznać pewne tajniki stosowania rozmaitych diet w praktyce. Dzięki temu dowiemy się, co zrobić by odchudzić się szybko i nie poczuć tego, że musimy od mawiać sobie rozmaitych przyjemności, które poprawiają nam humor lub umilają czas.

Bezbolesna dieta w 5 krokach

Pierwszym krokiem jest picie dużej ilości wody mineralnej ale niegazowanej. Możemy poprawić i smak przez dodanie cytryny, świeżych owoców, czy odrobinę miodu. Drugi krok to wypicie szklanki wody przed każdym posiłkiem. Kolejnym krokiem może być gotowanie na parze lub skorzystanie z oleju kokosowego do smażenia. Czwarty to picie herbatek i naparów ziołowych przyśpieszających przemianę materii. Ostatni sposób to codzienne ograniczanie porcji posiłków.

Jak przejść na bezbolesną dietę w 5 dni?

Jeżeli po pracy lubimy zajadać się słodyczami lub słonymi przekąskami, to każdego dnia możemy ograniczać ich porcję. Wtedy sukcesywnie, na przykład po pięciu dniach, zmaleją one do takiego stopnia, że po tygodniu czy dwóch przestanie nam brakować cukru dostarczonego przez przetworzone produkty i słonego smaku np. z chipsów czy słonych paluszków. Jeśli natomiast trudno nam pożegnać się ze słodyczami, możemy zacząć metodą małych kroków – zamienić czekoladę na batoniki musli, a chipsy na wafle ryżowe.

Inne metody

Raz w tygodniu polecane jest zrobienie detoksu od przetworzonych i wysoko kalorycznych produktów. W ten sposób zaczniemy przyzwyczajać organizm do zdrowych i dietetycznych dań, i nasze samopoczucie naprawdę bardzo na tym skorzysta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy praca z wykrywaczem metali jest w Polsce legalna?
Czy praca z wykrywaczem metali jest w Polsce legalna?
Dzięki wykrywaczom metalu udaje się znaleźć naprawdę cenne skarby, które skrywają się głęboko pod ziemią. Na pewno niejednokrotnie widziałeś w […]
Polecamy