Co robić gdy krwawią nam dziąsła?

Zdrowie i forma
j-a-k
Co robić gdy krwawią nam dziąsła?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krwawiące dziąsła to wynik paradontozy, czyli choroby przyzębia wywołanej bakteriami bytującymi na płytce zębowej. Coraz częściej występuje również u małych dzieci. Pierwszym ratunkiem w takiej sytuacji jest stosowanie specjalistycznej pasty dedykowanej osobom z chorobami dziąseł, a w tym z krwawiącymi dziąsłami. Jednak w takiej sytuacji należy również udać się do stomatologa, który w swym gabinecie świadczy też usługi związane z periodontologiom, czyli leczeniem paradontozy. Warto skorzystać z fachowców takich, jak chociażby sprawdzony periodontolog w Koninie. Taki fachowiec wdroży działania zapobiegające i leczące takie schorzenia, jak właśnie krwawienie z dziąseł, ale wyleczy również inne dolegliwości, jak nadwrażliwość, rozrost lub recesja dziąseł, rozchwiane zęby, a nawet nieprzyjemny zapach z ust. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze leczenie nie zastąpi takiej profilaktyki, jak codzienna higiena jamy ustnej, aby cieszyć się zdrowymi zębami i dziąsłami bez przykrych dolegliwości. Problemy w tym zakresie potęgują również nadmierne picie  alkoholu, palenie papierosów, cukrzyca, a nawet stres i nieleczone zaburzenia hormonalne.

Leczenie bez bólu

Często nawet bardzo cierpiący pacjenci nie zgłaszają się do stomatologia. Przyczyną jest strach przed bólem. Warto jednak wiedzieć, że innowacyjne rozwiązania, jak na przykład to https://dentysta-stomatolog.konin.pl/quick-sleeper-s4 pozwala na leczenie bez jakiegokolwiek bólu. Sterowany komputerowo system znieczuleń zachęci większą rzeszę pacjentów do skorzystania z usług stomatologicznych. Pamiętajmy, że zdrowe zęby potrafią ponieść jakość naszego życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Cel analizy składu ciała
Cel analizy składu ciała
informacji na temat stanu organizmu człowieka. Jest wyjątkowo szybka, precyzyjna, w pełni bezpieczna i powtarzalna. Podczas badania wykorzystuje się zazwyczaj […]
Polecamy