Właściwości zdrowotne kolagenu

Zdrowie i forma
j-a-k
Właściwości zdrowotne kolagenu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O korzyściach płynących ze stosowania produktów kolagenowych mówi się od wielu lat i rzeczywiście mają one ogromne znaczenie dla skóry człowieka, jego mięśni i stawów. Skąd wynika tak duży wpływ tego białka na ludzkie ciało i co warto wiedzieć o jego właściwościach zdrowotnych?

Zalety kolagenu i jego znaczenie dla zdrowia

Kolagen jest naturalnym białkiem tkanki łącznej, a jego delikatne włókna organizm wytwarza samodzielnie, bez pomocy czynników zewnętrznych. Włókna te są jędrne i sprężyste i mają wybitny wpływ na elastyczność skóry, jej gładkość i piękny kolor. Pozwalają też na lepszą pracę stawów: w łokciach, kolanach oraz nadgarstkach znajduje się specjalna przestrzeń odpowiadająca za możliwość płynnego zginania się tych miejsc i brak bólu. To właśnie w tej przestrzeni aktywnie pracują białkowe włókna kolagenu poprawiając aktywność stawów. Podobnie z upływem czasu, gdy włókna te zaczynają zanikać, stosuje się np. kolagen na włosy, twarz, czy w postaci leków uzupełniających niedobory w stawach.

Po około 25. roku życia nasz organizm uznaje, że ciało nie musi już być tak jędrne i młode i zaprzestaje produkcji naturalnego kolagenu. Oczywiście odczuwa to od razu cały nasz system zdrowotny, szczególnie sportowcy, którzy z upływem lat mają kłopoty ze stawami oraz z przyrostem mięśni. Żeby uzupełniać te braki opracowano specjalne formy uzupełniania kolagenu np. takie jak te oferowane na https://noblemedica.pl/kolagen-na-stawy/, i różnego rodzaju suplementy. Suplementy tak nadbudowują braki we włóknach, dzięki czemu ciału przywracany jest pewien stopień elastyczności i gładkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sferach życia czworonogów, może wspomóc zażywanie przez nie dodatkowych suplementów diety?
W jakich sferach życia czworonogów, może wspomóc zażywanie przez nie dodatkowych suplementów diety?
Psy są czworonożnymi przyjaciółmi człowieka, którzy cierpią na różnorodne schorzenia. Brak odpowiedniej dawki ruchu, obciążenie genetyczne czy nieprawidłowe żywienie mogą […]
Polecamy